Konum,34896,Türkiye
0532 666 31 65
info@temponakliyat.com

Ev Taşımak Yasak mı?

Tempo Evden Eve Nakliyat

Ev Taşımak Yasak mı? şeklinde bir sorunun ortaya çıkmasıyla bu soruyu yanıtlama ihtiyacı doğmuştur. Bildiğiniz gibi son zamanlarda tüm Dünya’da yaygınlaşan Coronavirüs hastalığıyla beraber tüm ülkeler bir dizi önlemler aldı ve yasaklar getirdi. Ülkemizde alınan tedbirler ise sokağa çıkma yasağı, sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğu olarak karşımıza çıktı. Acil durum ya da hastane ihtiyacı gibi durumlarda yurttaşlara geçiş izni verildi. Bu istisnalar dışında dışarı çıkan vatandaşlara ise 3 bin 150 Türk Lirası idari para cezası uygulandı.

Şehirler Arası Nakliyat, Evden Eve Nakliyat ve Şehir İçi Nakliyat olsun Lojistik bakımından herhangi bir yasak durumu söz konusu olmamaktadır. Sadece taşınırken bir dizi kurala uymanız gerekmektedir;

  1. Nakliyat firması personellerinin maske, eldiven gibi tıbbi ekipmanları kullandığından emin olun.
  2. Şehir çıkışlarında polis kontrol noktalarında yetkililere göstermek üzere “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden edineceğiniz ilgili HES kodunu alınız.
  3. Ancak unutulmamalıdır ki ilgili HES kodu geldiğinde 15 gün geçerli olacaktır.
  4. HES uygulaması indirme linki için tıklayınız…
Ev Taşımak Yasak mı? HES kodunun nasıl alınacağını anlatan görsel

Ev Taşımak Yasak mı? HES kodu nedir?

HES kodu yurttaşların şehirler arası seyahat etmeleri için etkililere göstermesini gerektiren bir kod almamızı sağlar. Bu sayede şehir dışına çıkabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz. HES kodunu google play store üzerinden edineceğiniz uygulama üzerinden indirip TC kimlik numarası ile alabilirsiniz. Bayramda uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile vatandaşlarımızın en çok aradığı Şehir İçi Nakliyat ve Şehirler Arası Nakliyat Yasak mı ? soruları oldu. Biz de bu makalemizde bu sorulara yanıt vermeye çalıştır.

Coronavirüs Tedbirleri

Son zamanlarda tüm Dünyada yayılan Coronavirüs hastalığı ülkemizde de görülmeye başladı. Bunun üzerine devlet yetkilileri, sağlık bakanlığı harekete geçerek ülkemizi hastalıktan koruma adına bir dizi yasak getirdi ve önlem aldı.

Evini taşımak isteyenler için ise uygulanması gereken kurallar dahilinde harhangi bir engel koyulmadı. Bunun başında taşıyıcı firmanın K3 belgesine sahip olması ve taşınma işleminin yapıldığını gösteren irsaliyenin(fatura) kesilmiş olması gelmektedir. Yaz aylarına geldiğimiz bu dönemde bir çok kamu görevlisi tayin dolayısı ile evini taşıma için hazırlıklara başladı. Biz de Tempo Nakliyat firması olarak müşterilerimizin en sağlıklı taşınma işlemini gerçekleştirmek adına tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yukarıda yazılı olan ilgili kurallara dikkat ederek evinizi sağlıklı bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Teklif Al...